در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
تجهيزات فست فود و راه اندازي فست فود
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :alipour
تاريخ: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۲۳:۲۱


 پنير يك جايگزين فوق‌العاده براي گوشت، ماهي و يا تخم‌مرغ ميباشد . در صورتيكه فرزندتان يكي از اين مواد غذايي را دوست ندارد مي توانيد پنير را جايگزين آن نمائيد . پنير براي پرورش بچه‌ها واجب ميباشد . اين ماده‌ي غذايي سرشار از كلسيم و پروتئين مي باشد و حتماً بايستي در برنامه‌ي غذايي بچه‌ها باشد . 

راه اندازي فست قود
معمولاً بچه‌ها پنير را دوست دارا‌هستند و اين، فعاليت را ساده‌تر مي‌نمايد . تناول كردن پنير پرزهاي كوچك چشايي بچه‌ها را تحريك كرده و مواد مغذي مسئله نيازشان را تامين ميكند . با ما باشيد تا عمده با جايگاه پنير در برنامه‌ي غذايي بچه‌ها آشنا گرديد . 
پنير يكي از مغذي‌ترين مواد غذايي موجود است اين روزها پا در هر سوپرماركتي كه بگذاريد با گونه هاي پنيرهاي متعدد و با عنوان‌هاي متنوع مواجه ميشويد . در واقع اين ايام براي هر ذائقه‌اي‌ پنيري مو جود هست . البته با وجود اين همه تنوع و مارك‌هاي متعدد مبنا تهيه‌ي پنير از شير يكي مي‌باشد . پنير از دلمه شدن و بستن شير بدون نقص و يا اين كه شيري كه چربي آن گرفته شده و يا شير ناچيز چرب تهيه مي‌شود آن نيز با بيش تر كردن مقداري نمك و پنيرمايه . 
وقتي كه پنير مايه اثر مي‌كند، كازئين كه به عبارتي پروتئين شير مي باشد دلمه مي‌گردد و اين دلمه‌ها هم حاوي كمابيش چربي ميباشند . 
البته اين چربي به اندازه چربي مو جود در شير بستگي داراست . اين شير دلمه گرديده دربردارنده به عبارتي مواد معدني و ويتامين‌هاي جان دار در خويش شير مي باشد . بعد از آن با تكنيك‌هاي صنعتي پنير قضيه نظر تهيه و تنظيم ميگردد . 
ويژگي‌هاي پنير از آنجايي كه پنير از شير تهيه مي‌گردد همان ويژگي‌هاي مغذي شير را دارااست . در سود پنير نيز يك ماده‌ي غذايي گران بها ميباشد به ياد اينكه سرشار از كلسيم ميباشد كه براي تقويت و استحكام استخوان‌ها و دندان‌ها، انعقاد خون، سعي قلب و انقباض عضله ها موثر هست . 
از اين قبل پنير سرشار از پروتئين، منيزيم و پتاسيم، ويتامين A وE، فسفر و سديم ميباشد . با وجود اين كه پنير فاقد آهن و برخي از ويتامين‌ها مثل ويتامين C مي باشد البته باز نيز يك ماده‌ي غذايي بي نقص محسوب مي‌گردد . 
مي‌‌توان پنير را از اشكال شيرها تنظيم و ايجاد كرد: شير گاو استفاده‌ي بيشتري دارد البته در برخي محصولات از شير بز، شير ميش و يا اين كه تركيبي از شيرهاي مختلفي استعمال ميگردد . معمولاً اين شيرها به فيس شير كامل، پاستوريزه، نيم چرب و يا فارغ از چربي مي‌باشند . 
پنير هم مثل گوشت، ماهي و يا اين كه تخم‌مرغ حاوي پروتئين‌هايي ميباشد كه براي تن بچه‌ها ضروري‌اند و تن به تنهايي قوي به توليد آنان نميباشد . البته با اين اكنون اين پروتئين‌ها براي توليد سلول‌ها و بافت‌هاي بچه‌ها حتمي هست . 
اعتنا داشته باشيد كه همه‌ي پنيرها درصدي از چربي را دارا مي‌باشند . براي همين هم براي بچه‌هاي ناچيز سن و سال اين چربي‌ها لازم ميباشد چون منجر هضم بهتر غذاي بچه‌ها ميشود . 
سمبوسه پسمبوسه پنيرنير مهر نزديك ميباشد و تغذيه‌ي كودك ها در مكتب پر رنگ تر مي‌شود . توصيه مي كنيم به جاي اين كه كيف بچه‌ها را پر از گونه هاي كيك‌ها و كلوچه‌ها و هله‌هوله‌هاي ديگري بكنيد كه خير مغذي هستند و نه انرژي بالايي به كودك مي دهند ساندويچ نان و پنير و گردو را دريابيد . 
ميتوانيد براي فرزند دلبندتان سمبوسه‌ي پنير نيز تنظيم فرمائيد . براي اين عمل به يك جام پنير سفيد، نصف جام مغز گردوي خردشده، نعناي خرد و نان لواش نياز داريد . اول از كليه پنير را با مغز گردو و نعناي خردشده تركيب نماييد . 
نان‌ها را به شكل مستطيل برش بزنيد . مواد را داخل نان بريزيد و به شكل سمبوسه بپيچيد . سپس آن ها را در روغن سرخ فرمائيد . سمبوسه‌ها را درون صافي يا اين كه آبكش بگذاريد تا روغن آن گرفته شود . معمولاً بچه‌ها اين سمبوسه‌ها را دوست دارا‌هستند و سهل و آسان تر مي‌خورند . در هر درحال حاضر از هر ترفندي براي طولاني تر كردن پنير به برنامه‌ي غذايي بچه‌ها به كار گيري فرمائيد . 

نويسنده :alipour
تاريخ: ۱۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۰۶:۳۳

سوسيس هات داگ :♥: 5 عدد قارچ :♥: نيم كيلو گرم خيارشور :♥: 5 عدد گوجه خارجي :♥: 5 عدد سيب زميني خلال گرديده :♥: نيم كيلو گرم پنير پيتزا رنده گرديده :♥: به اندازه لازم سس خردل :◊: به مقدار لازم سس كچاپ :♥: به اندازه لازم نان ساندويچي (نان هات داگ) :♥: 5 عدد هات داگ , ساندويچ هات داگ , شيوه تهيه و تنظيم ساندويچ هات داگ , روش تهيه و تنظيم هات داگ 

طريق تنظيم هات داگ به نقل از بشر شاد شيوه تهيه هات داگ به اين رخ ميباشد كه آغاز بايد روي سوسيس ها با چاقو تعدادي شيار كوچك توليد نماييد آن‌گاه آن ها را در روغن داغ سرخ كنيد تا برشته شوند . 

راه اندازي فست فود
پس از سرخ شدن آن ها را در صافي بگذاريد تا روغن بيش تر آن برود . 
:♥: مي توانيد براي آماده كردن سوسيس ها از فر نيز به كار گيري كنيد بيداد ميكرد را با دماي 180 سكو روشن فرمائيد و سوسيس ها را در سيخ جوجه گردان بيداد ميكرد قرار دهيد تا همگي نصيب هاي سوسيس گريل شود :♥: خيار شعف ها و گوجه ها را به صورت خلالي (ساندويچي) برش دهيد و كنار بگذاريد . 
قارچ ها را پوست بگيريد و بشوريد آن‌گاه در تابه اي يار با مقداري روغن آن ها را با حرارت بالا سرخ نماييد . 
:♥: حرارت مي بايست زياد باشد تا قارچ ها آب نيندازند :♥: 1 قاشق آبليمو به قارچ ها بيش تر فرمائيد تا قارچ ها در حين سرخ شدن سياه نشوند . 
نمك و فلفل سياه به قارچ ها بزنيد و تابه را از روي حرارت برداريد . 
سيب زميني هاي خلال گرديده را نيز در تابه اي سرخ فرماييد . 
نان هات داگ را باز مي كنيم مقدمه سوسيس هات داگ آن‌گاه قارچ و سيب زميني سرخ شده را باطن نان مي ريزيم . 
روي ساندويچ را با پنير پيتزا مي پوشانيم بعد نان را باطن يك فول آلمينيومي قرار مي دهيم . 
:♥: گذاشتن فويل روي نان به اين جهت مي باشد كه نان نسوزد :♥: :♥: فول نبايد روي پنير ها كشيده شود تا پنير به چهره بدون نقص آب شده و پخته شود :♥: :♥: مقداري آب روي پنير پيتزا اسپري كنيد تا پنير پيتزا كش دار شود :♥: ساندويچ ها را باطن بي دادميكرد با دماي 180 رتبه سانتي گراد به برهه زماني نيم ساعت قرار دهيد تا پنير ها آب شوند و طلايي شوند . 
ساندويچ هات داگ شما آماده ميباشد . 
در هنگام سرو خيار شادي ها را و گوجه ها را درون ساندويچ قرار دهيد و با سس دلخواهتان نوش جان كنيد . 

نويسنده :alipour
تاريخ: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۳۷:۳۳
بهترين آتليه عروس تهران، پوپك استوديو است.

بدون شك يكي از سوالات مهم عروس و دامادهاي تهراني براي برگزاري شب عروسيشان اين است كه كدام آتليه، بهترين آتليه عروس تهران است. چرا كه يك آتليه خوب با گرفتن فيلم ها و عكس هاي بسيار با كيفيت، مي تواند نقش بسيار مهمي در ثبت خاطرات بهترين شب زندگي زوج هاي جوان داشته باشد. برگزاري يك شب عروسي رويايي و به يادماندني كه بهترين عكس ها و فيلم ها از آن به ياد بماند آرزوي هر دختري است كه سالها منتظر آن بوده است. از اين رو اگر به دنبال بهترين آتليه عروس تهران هستيد پيشنهاد ما به شما آتليه عروس پوپك مي باشد. آتليه عروس پوپك با استفاده از بهترين امكانات و تجهيزات به هنگام عكاسي و فيلمبرداري از مجالس شما شادي بخش شب عروسي شما، كه شبي سرشار از عشق و خوشحالي است، مي باشد.

معرفي آتليه عروس پوپك

استوديو پوپك به مديريت آقاي مجيد افشار با 20 سال تجربه توانسته است، با ارائه بهترين كارها به عروس و دامادهاي گل نقش مهمي در ثبت بهترين شب زندگيشان داشته باشد. استوديو پوپك با داشتن باغ و تالار عروسي و آتليه در شمال، غرب و شرق تهران موجب شده است كه شما عزيزان با در نظر گرفتن محل برگزاري مجلس عروسي خود بهترين انتخاب را داشته باشيد. اين مجموعه هم اكنون به عنوان يك آتليه عروس خوب نه تنها در تهران بلكه در كل ايران شناخته شده است.

 بهترين آتليه عروس تهران

دلايل انتخاب آتليه عروس پوپك به عنوان بهترين آتليه عروس تهران

 • تمام پرسنل آتليه عروس پوپك علاوه بر جوان بودن، افرادي حرفه اي و متخصص در زمينه عكاسي و فيلمبرداري عروسي هستند كه تحصيلات دانشگاهي مربوط به رشته خود را گذرانده اند.
 • فضاي بسيار زيباي باغ و آتليه پوپك با دكوراسيون بسيار شكيل مورد پسند تمام زوج هاي جوان مي باشد.
 • استفاده از بهترين و به روز ترين تجهيزات و سيستم ها براي عكاسي و فيلمبرداري عروسي و نورپردازي هاي جذاب و ديدني
 • روتوش حرفه اي عكس هاي مراسم شما
 • ميكس و مونتاژ بسيار عالي
 • ارائه بهترين ژست ها براي عروس و داماد توسط پرسنل صبور استوديو به هنگام عكسبرداري
 • انتخاب بهترين پس زمينه ها براي عكس هاي شما
 • كليه امور مربوط به باغ و آتليه توسط بانوان متخصص و مقيد به بهترين شكل انجام ميپذيرد.
 • اين آتليه توانايي ارائه كارهاي مختلف از قبيل، كليپ، اسپرت، مجلس عروسي، سواركاري، كوير، كوهستان و… را دارد
 • مهمترين ويژگي آتليه پوپك ارائه كارها با بهترين كيفيت و مناسب ترين قيمت مي باشد.

اينا تنها موارد كمي از تواناييهاي اين آتليه عروس مي باشد، از اين رو به عنوان بهترين آتليه عروس تهران شناخته شده است. پس به شما پيشنهاد مي كنيم اگر مي خواهيد بهترين و باشكوه ترين مجلس عروسي را داشته باشيد، حتما سري به اين آتليه بزنيد و نمونه كارهاي بسيار باكيفيت و زيباي آن را از نزديك ببينيد. آتليه عروس پوپك با پرسنل مهربان و پرانرژي خود هميشه آماده خدمت رساني به شما زوج هاي جوان مي باشد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :alipour
تاريخ: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۱۷:۴۷

به عهد شاعر در اندرون اينجانب خسته دل ندانم كيست! ولي اين سيب‌زميني پخته شايد خسته، محتوياتي دارااست كه شما از ان باخبريد . نكته اصلي در پخت سيب‌زميني، تنوري كردن ان و ولي به كارگيري از پودرهايي است كه به ان طعم بهتري عرضه ميكنند . 

مواد لازم: 
ژامبون گوشت يا اين كه مرغ: 2برگ قطعه‌‌قطعه فلفل‌دلمه‌اي‌ رنگي: 4 برش سس مايونز: 2 قاشق مرباخوري جعفري خردشده: 2 قاشق غذاخوري هويج خردشده: يك شماره كوچك ذرت دانه: 2 قاشق غذاخوري سيب‌زميني سايز بزرگ: يك شماره نمك‌ و فلفل: به ميزان لازم 
 راه اندازي فست فود
شيوه تهيه: آغاز سيب‌زميني را درون بي داد مي كرد گذاشته ودر دماي 400درجه فارن هايت به مدت 20دقيقه پخته آن گاه سيب‌زميني را از وسط نصف كرده و با قاشق گوشت ان را بگيريد . 

مابقي مواد رابا نيز تركيب كرده و به صورت سالاد درآورده و روي سيب‌زميني نصف شده قرار داده و به دلخواه تزئين مي كنيم . 
اين ميان‌وعده زياد سهل و آسان ودر عين هم اكنون خوشمزه و قابل معرض هست كه مي تواند در بعضا مورد ها جاي شام را نيز براي شما بگيرد . اين جور عصرانه در ميهن همسايه تركيه دوچندان در اشكال و اقسام گوناگون مشاهده مي شود و اين عصرانه بضاعت عوض كردن مواد تشكيل‌دهنده بسيار دارااست . 


نكته 
با گوشت چرخ‌كرده نيز مي‌شودبه جاي مخلوطي كه روي سيب‌زميني تنوري ما را گرفته است، ميتوانيد از مخلوطي شبيه به مايه ماكاروني هم استفاده نمائيد . 

نويسنده :alipour
تاريخ: ۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۴۰:۳۲

با سرد شدن هوا اندك اندك فروش ذرت مكزيكي نيز رونق ميابد و كوچه خيابانها از عطر ذرت و پنير لبريز مي‌گردد طعم ذرت مكزيكي با مزاج ما اهل ايران ها بسيار سازگار ميباشد كه با وجود پركالري بودن آن و سس مايونز متعددي كه در آن استعمال مي‌گردد و پنيري كه چاق كننده هست ولي باز هم افراد زيادي به اين طعام عشق مندند و مصرف ميكنند ولي از آنجايي كه مدام ، هر غذا و خوراكي خانگي اش خوب تر و سالم خيس و خوشمزه و بهداشتي تر مي باشد ، تصميم گرفتيم طرز تنظيم ذرت مكزيكي را در اين مطلب به شما دوستان عزيز آموزش دهيم تا بتوانيد خودتان در خانه آنرا تهيه نماييد و ميزان مواد استفاده شده در آنرا با توجه به رژيم غذايي خود و ذوق وسليقه و ذائقه تان اندك وزياد كنيد تنظيم ذرت مكزيكي در خانه فراوان بي آلايش ميباشد صرفا كافي هست مواد ساده ي آن كه ذرت ، پنير ، قارچ و سس مايونز است را تهيه و تنظيم نمائيد و در كمترين بازه زماني و با صرف انرژي اندك به سادگي آنرا در خانه تهيه و تنظيم كرده و در كنار عزيزانتان نوش جان كنيد دقت كنيد

راه اندازي فست فود

همانطور كه گفتيم اين غذا پاره اي تپل كننده ميباشد چرا كه نيز پنير پيتزا جز مواد پركالري و تپل كنند ه هست و نيز سس مايونز و از آنجايي كه از هردوي اينها در ذرت مكزيكي به مقدار زيادي به كارگيري مي شود پيشنهاد مي‌كنيم كساني كه در گير بيش تر وزن مي باشند و يا چربي خون بالا دارند كمتر اين غذا را ميل نمايند و حتما در تهيه آن اندازه اين دو ماده را اندك كنند دستور پخت ذرت مكزيكي Image result for ‫طرز تنظيم ذرت‬‎ موادي كه نياز داريد دربرگيرنده موردها پايين است يك عدد ذرت كنسرو شده يا اين كه پانصد گرم ذرت ناپخته ، سيصد گرم كالباس ، يك جام چيپس خلالي ، صد گرم پنير پيتزا ، چهار قاشق غذاخوري سس مايونز ، دويست گرم قارچ ، پودر خردل ، پودر آويشن و فلفل و نمك به ميزان اضطراري - طرز تنظيم ذرت مكزيكي طرز تنظيم ذرت مكزيكي بدون بخارپز شما ميتوانيد از كنسرو فراهم براي تهيه ذرت مكزيكي به كارگيري كنيد كه ساده تر مي باشد و برهه زماني پخت را كمتر مي كند اما اگر خير مي توانيد بلال را دون نماييد و به بازه چهل دقيقه تا يك ساعت باطن آب بپزيد و يك رب بعد از آن از جوشيدن در آب ، نمك و پودر خردل و آويشن را نيز بيفزاييد ولي ذرت دون گرديده آماده هم به فروش مي رسد كه در صورتي‌كه از اين مدل ذرت به كارگيري مي كنيد هم مي بايست به همين رويكرد آنرا بپزيد پس از پخته شدن ذرت آزمايش كنيد كه به اندازه كافي قابل انعطاف گرديده باشد آنگاه آنرا آبكش كنيد قارچ هارا بصورت صفحه اي خرد كرده باطن تابه اي به همراه كره روي حرارت بسيار تفت بدهيد ميزان زمانيكه ضروري است قارچ روي حرارت باشد نيز به مزاجتان بستگي دارااست و اين‌كه آيا از قارچ آبدار خوشتان مي آيد يا اين كه قارچي كه بدون نقص پخته باشد پس از اين كه قارچ ها عالي سرخ شدند تابه اي در دار را روي حرارت قليل قرار بدهيد Image result for ‫طرز تنظيم ذرت‬‎ ذرت را درون آن ريخته ، قارچ را به هم پا آب قارچي كه حين پخت از قارچ بيرون گرديده را به هم پا كالباس نگيني خرد گرديده را داخل تابه بريزيد ، پنير پيتزا را رنده كرده و آنرا نيز به مواد بيفزاييد حرارت را كم كرده و درب تابه را قرار دهيد تا پنير استارت به آب شدن كند بعد از كش دار شدن پنير سس مايونز را به هم پا آويشن روي مواد بريزيد و عالي نيز بزنيد تا تمامي مواد كاملا به سس آغشته شوند مقدار سس وادويه هايي كه استفاده مي كنيد هم به ذوق و سليقه خودتان بستگي داراست در اين سطح چه بسا از آبليمو نيز در رخ رغبت مي‌توانيد استفاده فرماييد

نويسنده :alipour
تاريخ: ۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۱۷:۴۴

بله!درست ميبينيد!!!اين كالباس خونگيه ،با مواد در دسترس و بسياااااااااااار بسياااار شبيه كالباساي خارج كه به غير از مقرون به صرفه بودن،آدم با خاطر سهل وآسان ميخورتش . . .به به من و همسري يه شش ماهي مي‌باشد كه لب به سوسيس وكالباس و همبرگر خارج نزدييييييييم!همبرگر خودم پز كه بسيار خوشمزه مي‌باشد اينم از كالباس!وقتشه برم تو فعاليت سوسيس!!!:))) 

تجهيزات فست فود
مواد واجب :در پايان 700 گرم كالباس آماده داشتم:) صفحه ي سوياي مكسوي طعم دودي 2بسته 100گرمي=200گرم فيله ي مرغ=300 گرم زرده ي تخم مرغ 2تا (كاري به عكس نداشته باشيد :P شيرخشك = در اصل فرمان نصف پيمانه شير كم آب قنادي هست! كه من نداشتم و 2 ق غ پودر شير از اين محصول هواپيمايي ها زدم كه مثل شير خشك طفل بود! به نظرم نزنيد نيز هيچي نميشه!!!:)) آرد =2ق غ پودر سوخاري(هاتي كارا من زدم)1ق مربا خوري سرپر اينجانب ريختم-تو دستوراصلي نيست! روغن مايع :2ق غ سير 2حبه متوسط يخ يك‌سري قطعه نخ مقداري:)) چاشني ها: فلفل سياه . . . . .نصف ق مربا خوري آويشن . . . . . .نصف ق مربا خوري زنجبيل (من نو رو رنده كردم،ريختم) نصف ق مربا خوري هل(آسيبش كردم) يه دونه بزرگ 2سانتيمتر چوب دارچين آسياب شده يا يك چهارم ق چ پودر دارچين ميخك 2تا دونه كه سپس آسياب فرماييد و اگه آسياب گرديده ش رو داريد ميزان يه عدس نمك: يه ق مربا خوري اينجانب فلفل سپيد (1/2ق چ)و خردل (اندازه يه عدس)هم يه كوچولو زدم! 

ابتدا طبق فرمان روي بسته ي سويا 3دقيقه سويا ها رو توي آبجوش ريختم و بعد آبكش كردم 

آرد رو با ادويه ها و آرد سوخاري ادغام كردم و كليه ي مواد رو جلوم چيدم تا يادم نرن :) مرغ و سويا و سير رو با نيز ريختم تو غذاساز وخووووب ميكسش مي كنيم 

زرده هاي تخم مرغ رو بيش تر مي كنيم و مجدد بلندر رو روشن مي كنيم يه نكته اي بگم براي دوستاني كه غذاساز ندارن،ميتونن گوشتا رو سه بار از چرخ گوشت رد كنن و ديگه ساير روند رو بادست ورز بدن روغن مايع رو بيش تر مي كنيم و دوباره دستگاه رو روشن مي كنيم:) خمير به دست اومده رو تو يه كاسه ريختم و آرد و چاشني ها و شير كم آب رو بهش بيشتر كردم ،بعد يه خرده فلفل رنگي نگيني خورد شده ،براي اين كه بعدا تو برش كالباس بياد!وخوشگلش كنه 

تخته ي كار رو مرطوب مي كنيم و آنگاه يه لايه ي سلفون رويه مي كشيم اينجانب اينجا توضيح بدم!چون فويل آلمينيوم نداشتم و كيسه ي پارچه اي اي در اين سايز از سلفون استفاده كردم در صورتي كه دوتاي اولي ارجح ترن 

اينجانب نصف مواد رو ريختم رو سلفون و دو تيكه يخ گذاشتم توش و آن گاه . . . 


رولش كردم و خووب فشرده ش كردم تا صورت كالباس به خودش بگيره 

آن گاه دوطرفش رو با نخ قرقره معولي بستم 

هم اكنون قراره بخارپز بشه! اينجانب چون بخارپز ندارم وهيچ وقت نمي خرم!!داخل قابلمه ي آب هاون كوچولومو گذاشتم تا بشه شالوده براي سبد فلزي 

سپس سبد رو گذاشتم و كالباسا رو شيوه گذاشتم 

درشو بستم و . . . 


50 دقيقه بهش مدت پخت با شعله ي ميانگين رو دادم آن‌گاه از اون 50 دقيقه كالباس رو 5-6ساعت تو يخچال قرار دادم و بعد هم برش زدم و شب با همسري آن گاه از شش ممماه ساندويچ كالباس خورديم!! هر كس ازش آزمايش كرد كلي شهيد شدن اعطا كرد كه عين كالا بيرون شده:)) دور از شوخي ها به حافظه طعم دودي سوياش ،بوشم نظير كالباس بيرون بود مطلقا خودتونو ازش محروم نكنيد(جمله رو)!!!:))

نويسنده :alipour
تاريخ: ۱۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۱۵:۵۳

چيكن كوردن بلو يك عدد از خوشمزه ترين غذاهايي ميباشد كه با سينه ي مرغ درست ميشه ، اين خوراك تابعيت فرانسوي و آمريكايي داره و مضاعف سريع البته خوشمزه اس و خيلي شيك سرو مي گردد ، غذايي اروپايي به فيس گوشت پيچيده گرديده در پنير هست ، كوردون بلو در زبان فرانسه به معناي روبان آبي‌رنگ هست ولي در آشپزي به گوشتي گفته مي‌شود كه در ميان آن ژامبون و پنير قرار ميدهند و سرخ مي كنند و معمولا با سس سرو مي شود . كوردون بلو در اصل نوعي شنيتسل مي باشد كه باطن آن را با پنير زرد و كالباس پر مي نمايند كه نيز با گوشت قرمز‌رنگ و هم با گوشت مرغ تهيه مي شود . 

راه اندازي فست فود
مواد اضطراري براي يك نفر : سينه مرغ نصف يك عدد ژامبون مرغ دو ورق پنير گودا چهار ورق سس خردل يك قاشق چاي خوري نمك و فلفل سياه آرد نصف ليوان تخم مرغ يك عدد آرد سوخاري نصف ليوان 

طرز تهيه : آغاز سينه مرغ رو نصف مي كنيم از ارتفاعش تا دو تا چيكن كوردن بلو آمده بشه . 
طرز تهيه كوردن بلو طريق تهيه و تنظيم كوردن بلو روي سينه ي مرغ ها سس خردل و نمك و فلفل مي زنيم . 
cordon blue روي هر كدوم يه ورق كالباس ژامبون ميذاريم . 
مفهوم كوردن بلو روي ژامبون ها رو پنير ميذاريم . 
كوردن بلو گوشت از زير به بالا رولش ميكنيم محكم و سفت ، ميذاريم توي فريز تا پاره اي سرد بشه و خودش رو بگيره . 
كوردن بلو آماده به ترتيب آرد تخم مرغ و آرد سوخاري رو جلو دستمون ميچينيم و به همشون نمك و فلفل سياه مي‌زنيم . 
چيكن كوردن بلو شف طيبه به ترتيب اول توي آرد ميغلتونيم بعد تخم مرغ و آن گاه توي آرد سوخاري تا خوب كاور بشه . 
كوردون بلو كلاسيك كوردون بلو كلاسيك كوردن بلو كوردن بلو اكنون دوتا خط مش داريم يا اين كه توي روغن داغ سرخشون كنيم يا مثل اينجانب بذاريم توي فر از قبلي با دماي ۱۸۰ جايگاه گرم گرديده ، توي سيني ميذاريم و روش مقداري روغن زيتون ميزنيم تا هنگامي رويه يه خرده طلايي بشه توي بي داد مي كرد ميمونه اينجانب كنارش سيب زميني كه نمك و چاشني زدم هم گذاشتم . 
كوردن بلو كاله هنگامي آماده شد از بيداد مي كرد در مياريم و ميذاريم يك سري دقيقه خنك بشه و بعد از آن برش ميديم . 
كوردن بلو مارين من با پستوي گوجه فرنگي سرو كردم بي نهايت خوشمزه خواهد شد . 
چيكن كوردن بلو فرانسوي چيكن كوردن بلو فرانسوي زياد لذيذ و بيوتيفول فارغ از هيچ تجهيزات فست فود يك غذاي فستفودي خيلي خوب پختيم . اميدوارم يادگرفتن آشپزي خوش بگذره . 

نويسنده :alipour
تاريخ: ۱۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۰۷:۵۶

Mini Burger يه غذاي خوب و شيك كه سرعت بالا نيز حاضر ميشه ، چي از اين خوب تر ، البته ساندويچ نميباشد ، يه طعم جديدي براي برگر و ماكاروني ، قارچ نيز طعم خوبي ميده و نيز رايحه عالي ، بهترين طعام براي خانواده و نوپا ها كه تمامي دوست خواهند داشت ، علاوه بر اين غذاي تن درستي هم مي باشد . 

راه اندازي فست فود

مواد ضروري : گوشت چرخ كرده ي گوساله ۲۰۰ گرم سويا خيس خورده ۵ قاشق غذاخوري تخم مرغ ۱عدد پودر نان ۲ قاشق غذاخوري ماست ۱ .۵ قاشق غذاخوري رزماري خورد نشده نصف قاشق غذاخوري فلفل سفيد نصف قاشق چايخوري پودر خردل نصف قاشق چايخوري سس فلفل يا كچاپ ۱ قاشق غذاخوري سير رنده گرديده ۱ قاشق چايخوري پياز ۱ عدد قارچ ۶ عدد سس فلفل يا اين كه كچاپ ۱ قاشق اسپاگتي ۱ بسته پودر نان براي كاور مقداري 

شيوه تهيه و تنظيم : پياز رو ريز خورد مي كنيم و توي روغن اندك تفت ميديم ، قارچ رو هم ريز ميكنيم و پياز كه سبك شد بهش بيش تر ميكنيم ، با حرارت بسيار تفت ميديم هنگامي بي نقص سرخ شد سس فلفل رو طولاني تر ميكنيم و از روي حرارت برميداريم تا خنك بشه . براي اين كه سويا تر خورده داشته باشين ، سوياي ريز رو با يك سري قاشق آب و ۲ قاشق سركه تركيب كنين و بذارين نرم بشن ، سويا بافت برگر رو خيلي عالي ميكنه . سويا + تخم مرغ + رزماري + فلفل سپيد + پودر خردل + سير رنده گرديده رو توي بلندر ميريزيم تا سوياها خوب له بشن آنگاه گوشت + ماست + پودر نان + سس فلفل + نمك رو به بلندر اضافه مي كنيم و ادغام مي كنيم وقتي يكپارچه شدن كافيه مضاعف نزنين كه گوشت سفت ميشه . 
شيوه تهيه و تنظيم برگر گوشت مواد گوشتي رو ۶ نصيب مي كنيم ، هر قسمت رو توي دست گشوده مي‌كنيم و از مواد قارچ داخلش ميذاريم اگه خواستين پارمزان نيز پاره اي بپاشين . 
انواع برگر كامل گوشت رو روي نيز بيارين تا قارچ باطن بمونه و مانند برگر گردش كنين ، داخل پودر نان بزنين و بذارين كنار ، وقتي تمامي رو مهيا كردين نيم ساعت بره يخچال فريزر تا خودشو بگيره . 
همبرگر گوشت نخستين آب اسپاگتي رو با روغن و نمك بذارين بجوشه تابه رو بذارين داغ بشه و توش كمي روغن بريزين ، برگرها رو با حرارت متوسط رو به بالا توي تابه بذارين تا يك طرفش بپزه و سرخ بشه شيوه تهيه همبرگر خانگي ماكاروني رو توي آب ميريزيم بپزه برگر رو برميگردونيم و حرارت رو يه خرده ملايم مي‌كنيم تا مغزپخت بشه ماكاروني رو آبكش مي كنيم و منش روغن زيتون يا اين كه روغن سير ميريزيم براي سرو پاستا رو توي ظرف ميريزيم و رويه برگرها رو ميذاريم ، كنارش هم به طبع سس كچاپ خوشمزه اينجانب براي تزيين از ترشي فلفل دلمه اي قرمز و خيار شور استعمال كردم كه با برگر عالين طرز تهيه برگر شيوه تهيه و تنظيم برگر سوال : اسپاگتي با رژيم لاغري منافاتي نداره ؟ جواب : من پزشك تغذيه رفتم پاستا تو رژيمم گذاشت زيرا بازه سير بودن زياده و پاره اي كه ميشه خورد بيشتره ، ولي دمي و چرب نباشه . 


سوال : مي شه گوشتي كه به كارگيري مي كنيم مخلوط گوسفند و گوساله باشه و آيا مي شه سويا را حذف كرد ؟ پاسخ : آره چرا نشه ، همون مقدار سويا جاش گوشت بريز . 


پيشنهاد دوستان عزيز : يك تجربه دارم اما از درحال حاضر بهانه مي خوام چون مي دونم شما خودت استادي البته احتمالا اين تجربه اينجانب به درد سايرافراد بخوره ، من سويا رو در قابلمه اي مي ريزم و كمي نمك بهش طولاني تر مي كنم و تا روي سويا آب مي ريزم در قابلمه نبايد بسته باشد زيرا كف مي كنه زماني آب جوش امد و سويا قابل انعطاف شد مانند برنج توي ابكش ريخته و با اب خنك خوب مي شورم اين عمل موجب ميشه كه هم عطر و طمع خير پيدا مي كنه و ديگه توي ذوق وسليقه نمي زنه ، بسته بندي مي كنم و در يخچال فريزر نگه مي دارم كه در هنگام آشپزي سرعت فعاليت بالا مي رود . 


سوال : من امروز اين غذا رو درست كردم خوب بود ، اگه واسه روي اسپاگتي يه سس مناسب غير از كچاپ عادي هم سفارش به‌اين خوبتر ميشه . سوال : ﻧﻮﺵ ﺟﺎﻥ ﻣﻦ كه فارغ از ﻛﭽﺎﭖ ﺳﺮﻭ ﻛﺮﺩﻡ . 


واااااي عاشق اين برگراي ريزه ميزه شدم البته همچينم ريزه نيستن اين طعام هم شيكه و نيز خوشمزه! طعم و سرو جديدي براي برگر و اسپاگتي به به دهنم آب زمين‌خورد عجيب چيزيه سرعت بالا فراهم ميشه بريد تو كارش ماكاروني پزون خوش بگذره . 

نويسنده :alipour
تاريخ: ۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۲۷:۴۲

با اعتنا با اين‌كه فصل مكتب ها از خط مش رسيده و علم آموزان بايستي ناهار مقوي بخورند طريق تنظيم يك ناهار خوشمزه و فوق العاده مقوي را به شما آموزش مي دهيم .درادامه مقاله پايين روش تهيه و تنظيم توپك هاي مرغ را به شما يادگرفتن ميدهيم . 
مواد ضروري براي تهيه توپك مرغ سينه مرغ ۵۰۰ گرم گوجه خارجي ۱۰۰ گرم فلفل دلمه اي سبز ۱ عدد آرد سوخاري (يا پودر ذرت) ۵۰ گرم نمك و فلفل به ميزان لازم روغن (براي سرخ كرن) به مقدار لازم تخم مرغ ۱ عدد 

راه اندازي فست فود
نحوه تهيه توپك مرغ گوشت مرغ را چرخ نماييد و با تخم مرغ و پودر ذرت، نمك، فلفل ورز دهيد و به شكل توپك هاي كوچك درآوريد و بعد از آن در روغن سرخ نمائيد .روغن توپك ها را گرفته و با به كارگيري از يك سيخ چوبي آن‌ها را با فلفل و گوجه فرنگي به سيخ بكشيد . 


نكته قابل دقت دوستاني كه مايل به به كار گيري از روغن نمي باشند مي توانيد جايگاه ۱۸۰ به دوران ۱۵ دقيقه در داد ميزد قرار دهيد . 


cornmeal 
آرد ذرت چيست رد ذرت از آرد كردن ذرت زرد يا اين كه سفيد به دست مي‌آيد و در صورتي كه پوست و نطفه آن قطع شده باشد، بايستي آرد را با مواد مغذي نظير آهن، كلسيم، تيامين، ريبو فلاوين، و نياسين تقويت نمود . آرد ذرت بدون نقص را نبايد براي برهه زماني طولاني حفظ كرد، زيرا روغن مو جود در نطفه به سرعت فاسد مي‌شود . 
قضيه مصرف آرد ذرت: آرد ذرتبيشتر در كيكها و دسرها موضوع به كارگيري قرار مي گيرد .مي بضاعت ازآرد ذرتبراي منزه كردن لكه روغن بر از فرش و موكت استفاده كرد . به اين صورت كه در جايي از فرش و يا اين كه موكت كه روغن ريخته پاره اي آرد ذرت بريزيد و بعد از آن از 20 دقيقه با جروبرقي آن را جمع نماييد .براي براق كردن نقره مي توان ازآرد ذرتاستفاده كرد . كمي خمير باآرد ذرتدرست نماييد و آن را بر روي نقره بماليد و بگذاري تا كم آب شود و بعد آن را تميز نماييد و با پارچه درخشان كنيد .با ريختن مقداريآرد ذرتدرون كفشي كه رايحه مي دهد مي دهد مي توانيد بوي آن را از بين ببريد . 

نويسنده :alipour
تاريخ: ۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۳۰:۴۸

نمي گم شغل جالبي ها ولي حقيقتا ته درآمد . 
نكته:نريد فردا گير بديدا اين اطلاعات و ميدم واسه خودتون ياد بگيريد فقط باشه . 
عالي بسم اللا: اولين نكته دارايي ي اوليس كه بين هشت تا آبادي مليون كه اگه نداريد ادامه ي متن و نخونيد . 

راه اندازي فست فود
خلاصه به عنوان مثال ميزان دارايي داريد . 
1 .يه فروشگاه تو يه جاي عالي مثه جلوي كالج يا جلوي مدرسه يا محله ي خلاف ميزنيد . 
2 .مغازه رو مثلا هشت مليون رهن كامل ميكنيد يا اينكه مثلا پنج شيش مليون پيش ماهي دويست تومن اينا اجاره . 
3 .بقيشو كه موند يه ذره وسايل پخت و پز دست دوم ميخريد يه تومن خيلي شه . 
درحال حاضر استارت به كار ميكنيد . 
4 .ميگيريم ميانگين هر فلافل 1000 تومن تازه تو بدترين شرايط .به عنوان مثال فلافل با ترشي و هات داگ و آش و يه عالمه كوفت و زهر مار ديگه نيز كه گرون ترن درحال حاضر همون 1000 تومن . 
5 .اگه جاتون خوب باشه روزي 200 تارو تپل ميفروشيد . 
6 . دويست ضبدر هزار دويست هزار تومن روزي كم كم . 
7 .ميشه ماهي چقد؟دويست ضبدر سي ميشه ماهي شيش مليون خدايي اكنون كردي عدد و . 
8 .ميشه سالي 36 مليون كم كم . 
9 .هم اكنون اكانت كنيم چقدر واسه خودت ميمونه . 
9 .شيش مليون به عنوان مثال پول موادش كه عمرا اينقد نميشه تا الان 6 مليون لبريز . 
10 .ضروري نيست خودت فلافل بزني يه فلافل زن ميگيري ماهي 200 بهش ميدي 2400 به اون احمق ميدي جديد كم خيس ميتوني بدي يا . 
11 . ماهي سيصدم اگه اجاره اي باشه ميشه 3600 اينجا . 
12 بقيش ميمونه واسه خودت ميشه:شيش تومن اونجا و دو چهارصد اونجاو سه شيصدم اونجا حدودا 12 تومن كم ميشه ميشه واسه خودت 24 تومن واسه خودت . 
13 .ميشه ماهي دو مليون .كه مهندسشم شرايط كنوني اينقد در نمياره . 
14 .تازه من تو بدترين شرايط گفتم تو بهترين شرايط ماهي سه چهار تومن چاق درمياري واسه خودت . 
همين ديگه به هيچ عنوان روايت داريم:

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ]